1.kolo regionální ho přeboru stolního tenisu I.třídy hrané 21.9.2022

DTJ Sparta Doly Kladno - A vers. TTC Jemníky 8 : 10 ( 0:2 )

Favorit povinnost splnil - nerozehranost a nervozitu ale dokázali potlačit pouze lídři.
Fenomén Jaroslav Sklenička umí zastavit čas - v dresu Mušketýrů baví a udivuje již 23 let.
 Natěšení domácí se při návratu do nejvyšší soutěže báli o výsledek možná víc než hosté.
Jednoznačným důkazem byla prohospodařená čtyřhra Z.Čižinského s Vojnou,kteří sice rezervovaně vedli nad Zothem a Vilímkem 2:0,aby však sami sebe ještě v páté sadě doslova "spláchli" při vedení 4:0 osmi ztracenými míčky v řadě..
To v premiérovém debutu duo Sklenička-Sirůček na druhém stole potíže prakticky neměla.Jak důležité bylo odvést poctivou práci hned v úvodu utkání se následně projevovalo po celý průběh zápasu.Bylo tomu tak i v nástupu do individuálních vystoupení,kdy Jiří Sirůček doslova vyběhl s kladenskou jedničkou,Sklenička v následující obrátce taktéž a dvě zásadní ztráty Zdeňka Čižinského udaly ráz věcem příštím,kdy by se pro jakýkoli bodový zisk domácích musel stát přinejmenším zázrak z vlastních řad.
Ať už celkový průběh vypadal jakkoli přijatelně a nadějně,byl to po hříchu ze strany domácích plejerů jen alibistický pohled na průběžný stav.
Rozdílový odstup udržela na uzdě beze sporu jediná výhra Michala Vilímka nad Vysoudilem a právě ona obrácená druhá čtyřhra.
Nic na tom nezměnila ani skutečnost,že Zothovi se nedařily koncovky utkání,kde si čestný bod možná více než zasloužil.
Precizní hra Skleničky nedovolila nováčkovi ani na okamžik dorovnat těsný náskok Jemník a onen zázrak se tak naštěstí nekonal.
Mušketýři si vedení 5:1,potažmo 7:3 i 9:5 v poklidu pohlídali.Bez ohledu na kuriozní vývoj a výsledek posledního singlu,ve kterém náš snajpr Sirůček za stavu 1:0 a 7:3,dovolil Davidu Čižinskému uzmout bod pro domácí tým a patrně nejcennější skalp jeho dosavadní kariéry.
Sparta přesto předvedla velmi sympatický a snaživý výkon.O rozehranosti hovořit nelze.
Zvítězil tým,který tíhu okamžiku zvládl výraznější kvalitou rozdílových hráčů.
Byla jen čirá radost sledovat neskutečnou ruku Jiřího Sirůčka a možnost  v tichosti si vychutnat neuvěřitelně přesnou ruku legendy Jaroslava Skleničky,která ve spojení s prvně jmenovaným dotáhla bárku z pod Humboldtu do vítězného konce..

Body - Sklenička 4,Sirůček 3,Vilímek 1 a debly Sklenička-Sirůček a Vilímek-Zoth po 1.

Vytvořeno: 23. 9. 2022
Poslední aktualizace: 23. 9. 2022 14:40