18.kolo regionálního přeboru I.třídy hrané 22.3.2022

TTC Jemníky vers. Sokol Buštěhrad - B 9 : 9 ( 2:0 )

"Rozlučka" se sezonou skončila po neuvěřielných kotrmelcích asi spravedlivou "plichtou"..

Pod Humboldt dorazil soupeř doslova jako na oslavu 1.máje.K základní čtveřici hráčů doplněnými na střídání Slámou s Táborským scházel pouze Komárek.I náš celek byl relativně kompletní.V totožné sestavě jako na podzim se dalo i z přístupu soupeře očekávat vítězství,ale všechno bylo nakonec jinak..
Precizní debly a stoprocentní Sklenička,bylo totiž to jediné co jemnická družina dokázala uspokojivě zachovat pohromadě.
Michal Vilímek si musel po nemocniční anabázi odepnout měřič srdečního rytmu a tohle "odpojení" od pulsního zdroje jako by předznamenalo i následující výsledky.Padl ve všech čtyřech singlech za sebou a když ani Andrš nedokázal pro diváky patrně nejpovedenější zápas večera s Marákem při obratu z 0:2 na 2:2 a 10:8 přetavit v bodový zisk,rozhodl se vcelku logicky hostující kapitán nestřídat vůbec.
Buštěhrad se vyhrabal z katastrofálního stavu 4:7 pěti výhrami v řadě a rázem bylo zaděláno na zbytečnou a velesmutnou porážku ve vlastních řadách.Závěrečné singly nakonec poněkud rozpačitě vrátily misky vah na neutrální rovinu,ačkoli zápas Řezníčka s Andršem chvílemi vypadal,že si domácí hráč bude muset utkání prohrát sám.To se však paradoxně nestalo a tak připravený Táborský mohl opět usednout pouze na střídačku.
Vše pro to,aby vyčerpaný Tomáš Kratochvíl,který až na trpkou prohru se Zothem v páté sadě, dokázal pro hosty zázračně "ulomil" jako perníček z chaloupky baby Jagy desátý bod.Potřeboval k tomu v podstatě naprosté "minimum"..Zdolat Skleničku..
V prvním setu byl velmi pečlivý.V podstatě nechyboval a když v průběhu druhé sady vedl 6:4,zdálo se možné naprosto cokoli.
Jakmile však dovolil Skleničkovi  "prokousat" se nejtěsnějším rozdílem do třetího dějství,začínalo být zřejmé,že mu pomalu ale jistě dojde nejen invence ale v první řaděi energie a náš hráč podle papírových předpokladů i klidu sobě vlastním doputuje k úspěšnému cíli.
Za kompletní přítomnosti všech zúčastněných i přihlížejících pak za zelenou deskou doslova létal a byť Kratochvíl předvedl možná nejlepší výkon za poslední roky,zápas skončil zaslouženým uznáním oběma borcům a potlesku vítězi,protože čtvrtý set už unavenému soupeři nevyšel vůbec.
I přes to lze konstatovat,že přes přátelskou atmosféru byl k vidění z obou stran a to jak na podzim tak dnes velmi pěkný,bojovný a pro oko diváka zajímavý zápas se všemi potřebnými parametry.Málokdy je cítit,aby z utkání,které se vyvíjelo jako na pomyslné houpačce mělo objektivně radost deset hráčů najednou.A od konstatování,že lepší ukončení soutěžního ročníku si nikdo nemohl po téměř tříhodinové bitvě přát asi ani pravda příliš daleko nebude..
Jemníky tímto utkáním uzavřely rozháraný a prapodivný ročník,který patrně ještě nezažily.Na jedenácti porážkách se ve třech případech sešli pouze ve trojici a dvakrát dokonce vůbec.K udržení tak podprůměrné sezony postačil dvojnásobný zisk s rezervami Dříně a Unhoště,kuriozní výhra ve Slatině a na stolech právě přítomného Buštěhradu s nímž nakonec v odvetě zaznamenal náš celek jedinou remízu v celém ročníku.
Doufejme,že příští rok bude jak společensky,tak především herně příznivější.A to nejen pro TTC,ale pro celou společnost,aby ve své najivitě a dekadentnosti nepohřbila tuto zábavu úplně.

Body: Sklenička 4,Zoth 2,Andrš 1 a debly Sklenička-Andrš a Vilímek-Zoth po 1.

Vytvořeno: 23. 3. 2022
Poslední aktualizace: 23. 3. 2022 15:22