Řešení situace v likvidaci odpadů

Změna počtu svozů

Jistě všichni sledujete situaci kolem zdražování skládkování odpadů. I firma AVE Kladno, která i v naší obci zajišťuje svoz a likvidaci domovních odpadů každý rok zvyšuje cenu za odvoz komunálního i separovaného odpadu.

V naší obci se poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu ještě nezvýšil a platíme oproti jiným obcím malý poplatek za sběr a likvidaci všech druhů odpadů, včetně bioodpadu ve výši 500,- za občana na rok. Rozdíl, mezi částkou zaplacenou za svoz i všech druhů odpadů a částkou vybranou od občanů doplácí obec z obecního rozpočtu. Částka již i přesahuje 100 000,- za rok. Pro příští rok ohlásila firma AVE další zvýšení ceny o dalších 30%. Z toho důvodu se zastupitelstvo obce rozhodlo upravit počet svozů na polovinu, to znamená, že svoz. bude probíhat v obci jednou za čtrnáct dnů.

Poplatek od občanů zůstane stejný (500,-) za občana.Kdybychom nezvolili tuto variantu úspor, museli bychom zvýšit poplatek o 300,- Kč za občana na rok, t. zn. na 800,-. Doufáme, že to všichni občané pochopí.

Podle sdělení AVE Kladno platí známky na popelnice z roku 2021 do 31. 1. 2022. Pro příští rok budou platné žluté známky – vývoz 1 x za 14 dní. Poplatek za odvoz odpadu zůstává pro rok 2022 stejný, tj. 500,- na osobu.

Vytvořeno: 14. 12. 2021
Poslední aktualizace: 21. 12. 2021 16:00